Nowe Miasteczko On Line
Click for Zielona Gora, Poland Forecast

Menu główne
 Strona główna
 Aktualności
 Publicystyka
 Wywiady
 Kultura
 Sport i rekreacja
 Reportaże
 Fotoreportaże
 Archiwum
    Wyszukiwarka
Strony interaktywne
 Plan miasta
 Zdjęcie satelitarne
 Galeria
Z kronik miejskich
 UMiG Nowe Miasteczko
 Parafia Nowe Miasteczko
 Zespół Szkół Nr 1
 Stowarzysz. Przyjaciół NM
 Obywatele dla Demokracji
 OKiS Nowe Miasteczko
 OSP Nowe Miasteczko
 Koło Łowieckie "Orzeł"
 ROD "Tulipan"
Strony gminne i inne
 Dwór w Szybie
 Bluesobranie

Zajrzyj tutaj



Powered by phpBB2

Strona główna Administracja


Serwis Nowe Miasteczko On-Line istnieje od 22 marca 2002 r.


   Witaj w serwisie

Zapraszamy do Niezależnego Forum Internautów Nowego Miasteczka.

Staramy się być na bieżąco we wszystkim, co dzieje się w Nowym Miasteczku. Nie wszędzie jednak możemy dotrzeć. Jeśli masz jakieś ciekawe informacje, o których nie wiemy, podziel się nimi. Z chęcią przyjmiemy do współpracy każdego, kto ma coś ciekawego do powiedzenia.

RomanS



Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/functions.inc.php on line 7

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_news.php on line 23

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_news.php on line 43

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54
Podsumowanie roku... (31.03.2003 r.)
Dodał: RomanS , 09 Feb 2008

Wprawdzie rocznica istnienia tego serwisu już minęła, ale dobry tydzień zbierałem się, by napisać te kilka słów podsumowania. Wierzcie mi - niełatwo zabrać się za ocenę własnego "dziecka"...

22 marca minął rok od chwili, gdy serwis Nowe Miasteczko On Line zaistniał w światowej sieci www.

Pomysł pojawił się dość niespodziewanie - przy okazji zbudowania naszej sieci LAN. Skoro istniał serwer obsługujący tę sieć i miał do dyspozycji całkiem spory dysk, to dlaczego tej wolnej przestrzeni nie wykorzystać?

Najpierw miała to być stronka właśnie o naszej sieci, ale ileż można pisać o sieci składającej się z kilku komputerów? Wtedy pojawił się pomysł na stronę o naszym mieście. Od razu założyłem, że nie będzie to strona przedstawiająca historię, gospodarkę czy położenie Nowego Miasteczka. Taka strona - po jej stworzeniu - przestaje żyć. Usłyszałem wówczas ciekawe zdanie: "Strona www nie musi być piękna - musi być aktualna". Zdecydowałem, że taka właśnie będzie ta moja - aktualna.

A co do piękna... Cóż, piękna to ona rzeczywiście - nigdy nie była, ale przyznacie sami, że robię co mogę... Przynajmniej kilka razy zmieniałem szatę graficzną, starając się, by jej wygląd stawał się coraz bardziej atrakcyjny.

Od początku istnienia strony starałem się też, by była ona jak najbardziej funkcjonalna, ale dopiero oferta firmy J&K z Kożuchowa, udostępniającej mi miejsce na własnym serwerze, pozwoliła na wykorzystanie w budowie serwisu języka php, umożliwiającego pełną interaktywność stron. Właśnie wtedy pojawił się pierwszy system news, pierwsze forum i pierwsza tablica ogłoszeń.

Wtedy też pojawili się pierwsi współpracownicy, odpowiedzialni za prowadzenie własnych "kącików". Najpierw był Tomek Nowak i jego Kronika Policyjna, potem kronika MKS i Michał Pyrtej zastąpiony następnie przez Sławka Chylińskiego. Z czasem dołączali następni: Jacek Zawiślak z Kroniką Szkolną, ks. Jerzy Najdek z Kroniką Parafialną, Zbyszek Wyszyński z Nowościami z OKiS-u, Zbigniew Koszowski (jako myśliwy), wreszcie moja żona z Przedszkolandią, a wkrótce - mam nadzieję - dołączy do tej ekipy także znany działkowicz, Marek Pawlicki. Spora część serwisu zaczyna żyć własnym życiem...

Gorące chwile przeżyła ta witrynka w okresie przedwyborczym. Ogromną rolę odegrał wtedy zarówno system komentarzy, jak i forum. Każdy, kto miał dostęp do internetu, mógł wyrazić swoje zdanie nt. kandydatów do rad wszelkiego szczebla. Oj, działo się wtedy, działo... Mam nieskromne wrażenie, że trochę z tego, co wtedy pojawiło się tutaj, na stronie - znalazło potem swoje odbicie w wynikach wyborów. Ale było, minęło, sza...

Okres powyborczy nałożył się na kłopoty z serwerem, na którym "stała" ta strona. Firmowy serwer J&K "padł", a wraz z nim na kilka dni zniknęło z sieci "Nowe Miasteczko On Line". Zdecydowałem się wtedy na wykupienie na potrzeby serwisu zarówno własnej domeny (to właśnie wtedy adres strony z "nmiasteczko.of.pl" zmienił się na "www.nowemiasteczko.org"), jak i miejsca na profesjonalnym serwerze. Od tego czasu strona rozwija się bez żadnych kłopotów. Niestety, przenosiny na nowy serwer spowodowały utratę wielu wpisów dokonywanych przez gości serwisu. Zniknęły prawie wszystkie wyborcze komentarze, pyskówki i sądowe groźby... Ale może to i dobrze...

Kolejny krok w rozwoju strony, to zakup przeze mnie aparatu cyfrowego, dzięki któremu strona stała się "magazynem ilustrowanym". Oczywiście wcześniej także pojawiały się tu zdjęcia, ale o ich aktualność było dużo trudniej. Dziś, strona z fotoreportażami jest najchętniej odwiedzaną stroną w ramach serwisu.

Co przyniesie przyszłość? Trudno przesądzać. Surfuję po internecie, przyglądam się jak wyglądają inne tego rodzaju strony, podpatruję jak robią to inni zapaleńcy i wyciągam wnioski. W najbliższym czasie chcę zakończyć budowę bazy notek, newsów i artykułów dla potrzeb serwisowej wyszukiwarki. Ułatwi to z pewnością wszystkich chętnym dostęp do archiwaliów. A uzbierało się tego już naprawdę sporo. Co będzie po wyszukiwarce? Może lepsza i nowocześniejsza "Księga gości", może doskonalsza "Galeria" zarówno starych widokówek, jak i współczesnych widoczków... Pomysłów mam sporo, gorzej z czasem... Ale kto ma go dziś za dużo?

Dopóki jednak są chętni do zaglądania na tę stronę, dopóty będę znajdował czas na jej tworzenie. W końcu tworzę ją nie dla siebie, ale dla Was, drodzy goście. A powiększająca się stale ilość Waszych odwiedzin utwierdza mnie w przekonaniu, że warto ją tworzyć.

Komentarzy: [0]

Dodaj własny komentarz:

Nick:
E-mail: (opcjonalnie)
Emotikony: smilewinkwassattonguelaughingsadangrycrying



Wprowadź poniższy kod

Security Image




| Zapomnij o mnie
Content Management Powered by CuteNews

Laureat konkursu
Dziennikarz Obywatelski
2007 Roku

II miejsce
w kategorii
Wybór Internautów

Twój kalendarz
Grudzień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

  Na imieniny idź do:
  Alfreda, Izydora, Zoriny

  22.12 - Początek Zimy
  24.12 - Wigilia Bożego Narodzenia
  25.12 - Boże Narodzenie
  31.12 - Sylwester

Pogoda w regionie
Kliknij po prognozę pogody dla Zielonej Góry
Cytat dla Ciebie

Losowy obrazek

 
do góry   

Strona 'Nowe Miasteczko On-Line' reprezentuje wyłącznie poglądy Autora i nie jest ani w sposób finansowy, ani organizacyjny związana z żadną organizacją państwową, samorządową czy inną. Imiona, nazwiska i inicjały osób pełniących funkcje publiczne są prawdziwe; imiona, nazwiska i inicjały innych osób zostały zmienione, a wszelka zbieżność z nazwiskami prawdziwymi jest przypadkowa. Nie dotyczy to osób, które wyraziły zgodę na ujawnienie swojego prawdziwego imienia, nazwiska, inicjałów.
   Wszystkie opisywane wydarzenia są w zasadniczej treści prawdziwe, jednak Autor - znając niektóre fakty z opowiadań, i mając do dyspozycji jedynie własny punkt widzenia - nie może zagwarantować pełnej zgodności z rzeczywistością.
   Autor nie ponosi też odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach autorstwa gości niniejszego serwisu. System News oraz Forum pozwala bowiem każdemu na dokonywanie dowolnych wpisów na stronie. Usuwane będą wyłącznie teksty zawierające treści o charakterze obelżywym oraz słowa powszechnie uznawane za wulgarne.


Dr.Smoke shop