Nowe Miasteczko On Line
Click for Zielona Gora, Poland Forecast

Menu główne
 Strona główna
 Aktualności
 Publicystyka
 Wywiady
 Kultura
 Sport i rekreacja
 Reportaże
 Fotoreportaże
 Archiwum
    Wyszukiwarka
Strony interaktywne
 Plan miasta
 Zdjęcie satelitarne
 Galeria
Z kronik miejskich
 UMiG Nowe Miasteczko
 Parafia Nowe Miasteczko
 Zespół Szkół Nr 1
 Stowarzysz. Przyjaciół NM
 Obywatele dla Demokracji
 OKiS Nowe Miasteczko
 OSP Nowe Miasteczko
 Koło Łowieckie "Orzeł"
 ROD "Tulipan"
Strony gminne i inne
 Dwór w Szybie
 Bluesobranie

Zajrzyj tutajPowered by phpBB2

Strona główna Administracja


Serwis Nowe Miasteczko On-Line istnieje od 22 marca 2002 r.


   Witaj w serwisie

Zapraszamy do Niezależnego Forum Internautów Nowego Miasteczka.

Staramy się być na bieżąco we wszystkim, co dzieje się w Nowym Miasteczku. Nie wszędzie jednak możemy dotrzeć. Jeśli masz jakieś ciekawe informacje, o których nie wiemy, podziel się nimi. Z chęcią przyjmiemy do współpracy każdego, kto ma coś ciekawego do powiedzenia.

RomanSDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/functions.inc.php on line 7

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_news.php on line 23

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_news.php on line 43

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54
Koncert dla Seniora (21/10.2003 r.)
Dodał: RomanS , 12 Feb 2008
W ostatnią niedzielę, w naszym Domu Kultury, miało miejsce sympatyczne wydarzenie. Nasze nowomiasteczkowe koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - czyli tak na dobrą sprawę członkinie chóru Sursum Corda - zorganizowało koncert z okazji Dnia Seniora.
Niemal do końca wypełniona sala, mnóstwo bardziej lub mniej oficjalnych gości z burmistrzem Józefem Giemzą, proboszczem naszej parafii ks. Mieczysławem Wykrotą, przedstawicielami Związku z powiatu, dziennikarze... Wszystko to wskazywało, że jest to ważna okazja.

Okazję tę wykorzystano także, by uświetnić 25-lecie pontyfikatu naszego - jak to określiła Danuta Ferdynus - najwspanialszego Seniora, Jana Pawła II.

W efekcie połączenia obu uroczystości powstał miły, aczkolwiek nieco przydługi koncert, w którym poza gospodyniami, czyli chórem Sursum Corda, wzięły udział trzy jeszcze zespoły - Schola dziecięca, pod kierunkiem Marzeny Jabłońskiej, Wesołe Iskierki z Rejowa, których opiekunem jest Andrzej Włodarczak oraz zespół wokalny z naszego Gimnazjum, kierowany przez Anitę Jatczak.

Pierwsza część koncertu, poświęcona ćwierćwieczu pontyfikatu Jana Pawła II, wypełniona została pieśniami religijnymi i deklamacjami. W części tej na uwagę zasłużyło sobie premierowe wykonanie Kantyku Maryjnego oraz autorska recytacja przez Zofię Maluchnik wierszu o Janie Pawle II. Również Schola dziecięca - na co dzień śpiewająca piosenki o charakterze religijnym - wypadła ciekawie. Pozostałe zespoły wokalne zdecydowanie lepiej czują się w lżejszym repertuarze...

Kiedy wydawało się, że koncert ma się ku końcowi, postanowiono wreszcie docenić naszych seniorów. Z ponad 300 osobowej grupy tych naszych mieszkańców, których można zaliczyć do grona seniorów, w szczególny sposób uhonorowano kilka osób. Bukietami kwiatów obdarowano rówieśniczki naszego papieża - liczące 83 lata panie: Mariannę Królikowską, Lidię Nowakowską i Weronikę Bigos. Kilka miłych i bardzo ciepłych słów padło pod adresem najstarszej stażem mieszkanki Nowego Miasteczka, Wandy Komin, która jako pierwsza z żyjących jeszcze w naszym mieście osób, w lipcu 1945 roku zamieszkała tu. Ogromny bukiet kwiatów otrzymała również najstarsza wiekiem mieszkanka - 93-letnia Marianna Mączkowska. Wszystkim paniom życzenia złożył burmistrz Józef Giemza, a proboszcz Mieczysław Wykrota obdarował je poświęconymi przez papieża różańcami. Gromkie Sto lat ze strony publiczności było tylko naturalną konsekwencją...

Po tej - oficjalnej, jak ją określiłem - części, wszystkie zespoły wystąpiły jeszcze raz - tym razem z nieco biesiadnym, rozrywkowym repertuarem.

Przeciagający się koncert spowodował stopniowe wykruszanie się publiczności, co zauważyły też organizatorki, skracając niektóre z wykonywanych przez siebie pieśni. Szkoda, gdyż repertuaru starczyłoby z pewnością na dużo więcej...

Koncert pozostałby w pamięci jako przemiłe wydarzenie, gdyby nie łyżka dziegciu, jaka znalazła się i przy tej okazji... Ogromny żal mają organizatorki koncertu do pracowników Domu Kultury, którzy poza udostępnieniem sali widowiskowej i jednego przedłużacza, nie przyłożyli palca (nie mówiąc o ręce) do zorganizowania tej imprezy. Muzycy grali na prywatnych instrumentach, śpiewacy śpiewali do prywatnych mikrofonów, dźwięk wydobywał się z prywatnych głośników. Tak niewiele brakowało, by ogromny wysiłek sporej grupy zapaleńców poszedł na marne.

Primum non nocere - po pierwsze nie szkodzić - tak brzmią słowa przysięgi Hipokratesa. Może w odniesieniu do pracowników OKiS-u należałoby je nieco zmienić: po pierwsze nie przeszkadzać (jeśli pomóc nie możecie).
Komentarzy: [0]

Dodaj własny komentarz:

Nick:
E-mail: (opcjonalnie)
Emotikony: smilewinkwassattonguelaughingsadangrycryingWprowadź poniższy kod

Security Image
| Zapomnij o mnie
Content Management Powered by CuteNews

Laureat konkursu
Dziennikarz Obywatelski
2007 Roku

II miejsce
w kategorii
Wybór Internautów

Twój kalendarz
Grudzień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

  Na imieniny idź do:
  Alfreda, Izydora, Zoriny

  22.12 - Początek Zimy
  24.12 - Wigilia Bożego Narodzenia
  25.12 - Boże Narodzenie
  31.12 - Sylwester

Pogoda w regionie
Kliknij po prognozę pogody dla Zielonej Góry
Cytat dla Ciebie

Losowy obrazek

 
do góry   

Strona 'Nowe Miasteczko On-Line' reprezentuje wyłącznie poglądy Autora i nie jest ani w sposób finansowy, ani organizacyjny związana z żadną organizacją państwową, samorządową czy inną. Imiona, nazwiska i inicjały osób pełniących funkcje publiczne są prawdziwe; imiona, nazwiska i inicjały innych osób zostały zmienione, a wszelka zbieżność z nazwiskami prawdziwymi jest przypadkowa. Nie dotyczy to osób, które wyraziły zgodę na ujawnienie swojego prawdziwego imienia, nazwiska, inicjałów.
   Wszystkie opisywane wydarzenia są w zasadniczej treści prawdziwe, jednak Autor - znając niektóre fakty z opowiadań, i mając do dyspozycji jedynie własny punkt widzenia - nie może zagwarantować pełnej zgodności z rzeczywistością.
   Autor nie ponosi też odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach autorstwa gości niniejszego serwisu. System News oraz Forum pozwala bowiem każdemu na dokonywanie dowolnych wpisów na stronie. Usuwane będą wyłącznie teksty zawierające treści o charakterze obelżywym oraz słowa powszechnie uznawane za wulgarne.


Dr.Smoke shop