Nowe Miasteczko On Line
Click for Zielona Gora, Poland Forecast

Menu główne
 Strona główna
 Aktualności
 Publicystyka
 Wywiady
 Kultura
 Sport i rekreacja
 Reportaże
 Fotoreportaże
 Archiwum
    Wyszukiwarka
Strony interaktywne
 Plan miasta
 Zdjęcie satelitarne
 Galeria
Z kronik miejskich
 UMiG Nowe Miasteczko
 Parafia Nowe Miasteczko
 Zespół Szkół Nr 1
 Stowarzysz. Przyjaciół NM
 Obywatele dla Demokracji
 OKiS Nowe Miasteczko
 OSP Nowe Miasteczko
 Koło Łowieckie "Orzeł"
 ROD "Tulipan"
Strony gminne i inne
 Dwór w Szybie
 Bluesobranie

Zajrzyj tutajPowered by phpBB2

Strona główna Administracja


Serwis Nowe Miasteczko On-Line istnieje od 22 marca 2002 r.


   Witaj w serwisie

Zapraszamy do Niezależnego Forum Internautów Nowego Miasteczka.

Staramy się być na bieżąco we wszystkim, co dzieje się w Nowym Miasteczku. Nie wszędzie jednak możemy dotrzeć. Jeśli masz jakieś ciekawe informacje, o których nie wiemy, podziel się nimi. Z chęcią przyjmiemy do współpracy każdego, kto ma coś ciekawego do powiedzenia.

RomanSDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/functions.inc.php on line 7

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_news.php on line 23

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_news.php on line 43

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54
Wojewódzki Kiermasz Ogrodniczy (15.09.2002 r.)
Dodał: RomanS , 08 Feb 2008

Po raz pierwszy w Nowym Miasteczku (jak to ładnie brzmi) Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku wraz z nowopowstałym Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowym Miasteczku zorganizowali Wojewódzki Kiermasz Ogrodniczy.

Nowe Miasteczko zostało wybrane nieprzypadkowo. Jak stwierdził otwierając Kiermasz dyrektor ODR w Kalsku, co najmniej dwa powody złożyły się na taki wybór. Typowo rolniczy charakter naszej gminy, no i obecność w naszym mieście Zespołu Szkół Rolniczych, który w bieżącym roku szkolnym zmienił nazwę na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.

Wyraźne zadowolenie z obecności Kiermaszu na swoim terenie okazywał dyrektor Dębiczak. I nie ma się czemu dziwić. Dziwiła natomiast nieco nieobecność przedstawicieli władz miasta, którzy w tym samym czasie zaszczycali dożynki w Borowie Wielkim. Wprawdzie od czasu do czasu przewijał się między stoiskami jakiś radny miejski, ale raczej w charakterze prywatnym, a nie publicznym.

W Kiermaszu uczestniczyło blisko 50 różnych placówek, zakładów czy instytucji w różny sposób powiązanych z ogrodnictwem, czy - szerzej - rolnictwem, od Banków, poprzez ogrodników, do artystów-rzeźbiarzy. Nie zabrakło w tym towarzystwie i naszych przedstawicieli - banki reprezentował nasz Bank Spółdzielczy, ogrodników pan Waldemar Paszke, a artystów - nasze zespoły artystyczne.

Kiermaszowi cały czas towarzyszyły występy estradowe: tańczył zespół "Afera", śpiewały "Wesołe iskierki" i "Kalina", przygrywali też Zbyszek Urban i Grzegorz Zwarycz.

Kiermaszowi towarzyszyło spore zainteresowanie zarówno naszych mieszkańców, jak i osób przyjezdnych. Od wczesnego przedpołudnia do godzin wieczornych przewinęło się między stoiskami dobrych parę setek ludzi. Na ogół wyrażali opinie pozytywne o celowości i "zawartości" Kiermaszu, choć zdarzały się też głosy mówiące o pewnej jednostronności oferty ogrodniczej. Wielu osobom zabrakło na przykład stoisk oferujących narzędzia czy nawozy ogrodnicze, natomiast oferta kwiatów czy krzewów - zarówno tych ozdobnych, jak i owocowych - była ogromna.

Imprezę z pewnością należałoby uznać za udaną, gdyby nie jedno "ale...", na szczęście niezawinione przez organizatorów. Chodzi oczywiście o pogodę, która sporą część oglądających najzwyczajniej w świecie wystraszyła. Dobrze, że miejsce dla widowni było zadaszone, bo było się gdzie schować przed deszczem. Wypełnione w tym czasie do ostatniego krzesła miejsce dla publiczności zachęcało artystów do wejścia na scenę. Przyznać jednak trzeba, że i wtedy gdy deszcz nie padał, publiczność także dopisywała.

Osobiście najbardziej zachwycony byłem pokazem pilarzy-rzeźbiarzy, którzy w ciągu kilku godzin nieprzerwanej pracy piłami motorowymi, przy drobnej pomocy wygładzającego dłuta, z dębowego kloca wyczarowali dwie postacie. Mistrzostwo w posługiwaniu się piłą i artystyczny zmysł owych pilarzy urzekł nie tylko mnie...

Chociaż moje zakupy w trakcie Kiermaszu ograniczyły się do słoika miodu lipowego, z przyjemnością mogę napisać, że Kiermasz mógł się podobać.

Komentarzy: [0]

Dodaj własny komentarz:

Nick:
E-mail: (opcjonalnie)
Emotikony: smilewinkwassattonguelaughingsadangrycryingWprowadź poniższy kod

Security Image
| Zapomnij o mnie
Content Management Powered by CuteNews

Laureat konkursu
Dziennikarz Obywatelski
2007 Roku

II miejsce
w kategorii
Wybór Internautów

Twój kalendarz
Grudzień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

  Na imieniny idź do:
  Alfreda, Izydora, Zoriny

  22.12 - Początek Zimy
  24.12 - Wigilia Bożego Narodzenia
  25.12 - Boże Narodzenie
  31.12 - Sylwester

Pogoda w regionie
Kliknij po prognozę pogody dla Zielonej Góry
Cytat dla Ciebie

Losowy obrazek

 
do góry   

Strona 'Nowe Miasteczko On-Line' reprezentuje wyłącznie poglądy Autora i nie jest ani w sposób finansowy, ani organizacyjny związana z żadną organizacją państwową, samorządową czy inną. Imiona, nazwiska i inicjały osób pełniących funkcje publiczne są prawdziwe; imiona, nazwiska i inicjały innych osób zostały zmienione, a wszelka zbieżność z nazwiskami prawdziwymi jest przypadkowa. Nie dotyczy to osób, które wyraziły zgodę na ujawnienie swojego prawdziwego imienia, nazwiska, inicjałów.
   Wszystkie opisywane wydarzenia są w zasadniczej treści prawdziwe, jednak Autor - znając niektóre fakty z opowiadań, i mając do dyspozycji jedynie własny punkt widzenia - nie może zagwarantować pełnej zgodności z rzeczywistością.
   Autor nie ponosi też odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach autorstwa gości niniejszego serwisu. System News oraz Forum pozwala bowiem każdemu na dokonywanie dowolnych wpisów na stronie. Usuwane będą wyłącznie teksty zawierające treści o charakterze obelżywym oraz słowa powszechnie uznawane za wulgarne.


Dr.Smoke shop